Fot: Shutterstock

Ivar Ragnarsson - Wikingowie


43 głosy
Vikings
Oceń film
4.14

Ivar Ragnarsson

BIOGRAFIA Alex Høgh Andersen

CHARAKTERYSTYKA


Najmłodszy syn Ragnara Lothbroka i Aslaug. Od dziecka niezrównoważony, sadystyczny, brutalny, upajający się strachem innych. Co prawda jest kaleką, ale determinacją doszedł do wielkiej sprawności we władaniu toporem i mieczem, jest także wspaniałym łucznikiem. Nie waha się nawet przed zabijaniem krewniaków, choć rodziców szanuje – Ragnara za jego odwagę, Aslaug za jej poświęcenie i wychowanie (matka zdecydowanie go rozpieszcza, co tylko utwierdza jego złe cechy charakteru). Kocha wojaczkę, jest dobrym strategiem, bywa nieprzewidywalny, przez co jest naprawdę niebezpiecznym przeciwnikiem. Stara się mimo to założyć kochającą się rodzinę, plany te przekreśla kalectwo syna. Ivar porzuca go na pewną śmierć, by zaoszczędzić losu, jaki był udziałem jego samego. 


Ivar jest wspominany jako postać historyczna, nie wiadomo jednak, czemu zawdzięczał przydomek Bez Kości, w grę wchodzi jakaś choroba wrodzona, impotencja lub też zestawienie z wężem – zwierzęciem, które bardzo cenił.


Ivar Ragnarsson - powiązania postaci Wikingowie

Ivar Ragnarsson
Ivar Ragnarsson - Wikingowie Fot: German Comic Con / Wikimedia Commons, CC BY 3.0 (https://youtube.com/watch?v=b6lxztvt0bM)

Ivar Ragnarsson - Opinie

5 + 9 =

Wikingowie - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne