Fot: Shutterstock

Alfred Wielki - Wikingowie


43 głosy
Vikings
Oceń film
4.14

Alfred Wielki

BIOGRAFIA Ferdia Walsh-Peelo

CHARAKTERYSTYKA


Nieślubny syn Judith, córki króla Aelle, i Athelstana. Wychowywany przez Aethelwulfa, który nigdy nie dał mu odczuć, że nie jest jego prawdziwym synem. Ulubieniec króla Ecberta. Chłopak nad wiek rozwinięty, mądry, oczytany, bardzo religijny, choć w przeciwieństwie do Aethelwulfa nienastawiony fanatycznie wobec wikingów. Przez swą nieśmiałość i pewną życiową naiwność przez wiele osób lekceważony. Stara się być dobrym i sprawiedliwym władcą, kiedy zachodzi potrzeba ujawnia swą wielką inteligencję i zmysł stratega. W Wessex nawiązał niecodzienną przyjaźń z Ivarem, z którym grywa w szachy.


Alfred Wielki jest wzorowany na królu o tym imieniu i przydomku, który był prawdziwym synem Aethelwulfa (romans Judith z Athelstanem to ekranowa fikcja). Przez wiele lat walczył z wikingami, odnosząc wielki triumf pod Edington. Uchodził za wybitnego władcę, który zreformował system prawny, armię i wprowadził w Anglii szereg reform. 


Alfred Wielki - powiązania postaci Wikingowie

Alfred Wielki
Alfred Wielki - Wikingowie Fot: Dublin International Film Festival / Wikimedia Commons, CC BY 3.0 (https://www.youtube.com/watch?v=nSFZXwk8vvo)
Aktor: Ferdia Walsh-Peelo
Tytuł: król Wessex
Ojciec: Athelstan

Alfred Wielki - Opinie

7 + 10 =

Wikingowie - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne