Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Rust Cohle - Detektyw


6 głosy
True Detective
Oceń film
4.67

Rust Cohle

BIOGRAFIA Matthew McConaughey

CHARAKTERYSTYKA


Rust Cohle jest głównym bohaterem pierwszego sezonu serialu "Detektyw", portretowanym przez Matthew McConaughey'a. Rust jest detektywem wydziału zabójstw policji stanowej w stanie Luizjana, zaś on sam pochodzi z Teksasu i nikt nie wie o nim za wiele. W 1995 roku zostaje przydzielony do zespołu z Martinem Hartem i od tamtej pory przez kilka lat tworzą detektywistyczny duet kompletnych przeciwieństw charakteru. 


Rust jest cichym i spokojnym człowiekiem. Jego introwertyczna natura połączona z genialną zdolnością analizowania i dedukcji tworzy z niego osobę niezwykle przenikliwą i inteligentną. Jest człowiekiem cynicznym, wątpiącym w sens życia i egzystencji. Rozwiedziony, w przeszłości stracił córkę w wypadku samochodowym, co doprowadziło go do uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Jego nihilistyczna natura często daje się poznać w długich, ponurych wypowiedziach natury egzystencjalnej, gdy rozwodzi się on nad bezsensem życia. 


Rust w pełni oddaje się swojej pracy. Jest maniakiem, który poświęca każdą wolną chwilę na analizowanie najmniejszego nawet szczegółu śledztwa - morderca, którego rozpracowują detektywi, staje się wręcz jego obsesją, której poświęca całe lata, nawet po zamknięciu sprawy (w jego odczuciu - sprawy nierozwiązanej). Współpracownicy wiedzą o obsesyjnym oddaniu się pracy Rusta i nadają mu nawet pseudonim "Poborca" ze względu na jego obszerny notatnik, w którym notuje wszelkie spostrzeżenia dotyczące śledztw. Uważają go również za dziwaka. Sam Rust jest jednak niezwykle błyskotliwym człowiekiem i zdaje się znacznie przewyższać inteligencją i doświadczeniem kolegów po fachu. 


Rust Cohle - powiązania postaci Detektyw

Rust Cohle
Rust Cohle - Detektyw Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Matthew McConaughey

Rust Cohle - Opinie

1 + 9 =

Detektyw - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne