Fot: Shutterstock

Negan Smith

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Negan daje się poznać jako brutalny psychopata, który z uśmiechem na ustach morduje niewinnych ludzi, ściąga haracze i tworzy swoisty obóz pracy. Z retrospekcji wiadomo, że mimo iż nie zawsze taki był (przykładowo początkowo nie był w stanie zabijać zombie), to zło od zawsze się w nim czaiło. Po pobycie w więzieniu wydaje się, że mężczyzna się zrehabilitował i nawet po sytuacji z Szeptaczami można odnieść wrażenie, że ciągnie go raczej w stronę dobra.


WYGLĄD


Negan to mężczyzna w średnim wieku. Jego czarne włosy najczęściej zaczesane są do tyłu. Krótka broda oraz wąsy są siwe. Zazwyczaj nosi szare spodnie oraz czarną, skórzaną kurtkę, z którą praktycznie się nie rozstaje. Jego charakterystyczną bronią jest kij bejsbolowy owinięty drutem kolczastym.


BIOGRAFIA


Sezon 6


Zbawcy terroryzują okoliczne społeczności, w tym Królestwo i Wzgórze. Rick ze swoją grupą postanawia się z nimi rozprawić – udaje im się zabić część z nich i zlikwidować jeden z posterunków, w którym stacjonowali. Zbawcom, z Neganem na czele, udaje się złapać część grupy protagonistów.


Sezon 7


Negan brutalnie morduje Abrahama i Glenna, a Daryla bierze do niewoli. Alexandria jest zastraszana przez Zbawców. Kiedy Carl trafia do siedziby Negana, ten oprowadza go po niej, prezentując ich codzienność, wymyślony przez siebie system punktacji i swoje kobiety. Po odstawieniu chłopca do domu, zabiera z Alexandrii Eugene’a. Dzięki poświęceniu Sashy, Alexandria zmusza Zbawców do odwrotu. Negan szykuje się na wojnę.


Sezon 8


Zbawcy i społeczności, które terroryzowali, walczą ze sobą. Dochodzi do konfrontacji między Neganem i Rickiem. Zmuszony do ucieczki antagonista trafia w ręce Jadis, która żąda od niego informacji na temat śmierci jej ludzi. Ostatecznie udaje mu się zbiec do Zbawców. Dostaje wiadomość przekazaną od Michonne od zmarłego Carla. Grupa Ricka atakuje Zbawców, którzy przez pociski Eugene’a są bezsilni. Rick podcina Neganowi gardło, jednak pamiętając o słowach syna, ratuje swojego wroga.


Sezon 9


Negan jest więźniem w Alexandrii. Przez miesiące, a później lata znane są mu tylko ściany celi w piwnicy. Początkowo pragnie śmierci, by po pewnym czasie przyzwyczaić się do swojej obecnej pozycji. Zaprzyjaźnia się z Judith, a pewnego dnia udaje mu się uciec – tylko po to, by odkryć, że na zewnątrz nic dobrego już go nie czeka, więc wraca do Alexandrii.


Sezon 10


Mężczyzna pomaga przy pracach w Alexandrii. Dzięki fanowi jego osoby z czasu Zbawców, Negan dostaje nową Lucille i dołącza do Szeptaczy, a ostatecznie zabija Alfę. Gdy Maggie przybywa do osady, zostaje on wyrzucany do domku w lesie. Tam też w postaci wspomnień zostaje przedstawiona jego historia. Kiedy apokalipsa ledwo co się rozpoczynała, Negan stracił pracę, a u jego żony wykryto raka. Gdy zombie opanowały już świat, starał się zdobyć dla niej leki. Na swojej drodze spotkał wielu złych, ale i dobrych ludzi, jednak po śmierci żony górę nad nim wzięła jego zła strona. Pod koniec sezonu niszczy Lucille, rozprawiając się w ten sposób ze swoją przeszłością.

Pełna biografia »

Negan Smith - powiązania postaci

Negan Smith
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Jeffrey Dean Morgan

Negan Smith - Opinie

4 + 1 =

Żywe trupy - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne