Fot: Shutterstock

Rick Grimes

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Rick jest urodzonym przywódcą. Troszczy się o tych, za których jest odpowiedzialny. Szybko przystosowuje się do nowych, trudnych sytuacji. Przemawia przez niego silne poczucie sprawiedliwości.


WYGLĄD


Rick ma ciemnobrązowe, kręcone włosy które z czasem siwieją. Początkowo nosi zarost, który zmienia się potem w brodę. Jego oczy są niebieskie. Zazwyczaj ubiera się w koszulę, a jego charakterystyczną bronią jest rewolwer.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Rick, zastępca szeryfa, zostaje ranny podczas służby. Kilka miesięcy później budzi się w opustoszałym szpitalu. Okazuje się, że podczas jego śpiączki na świecie doszło do apokalipsy zombie. Mężczyzna próbuje dostosować się do aktualnej rzeczywistości i odnaleźć swoją rodzinę. Przyłącza się do napotkanej grupy ocalałych. Pomagają sobie wzajemnie, ale w wyniku kłótni pozostawiają na dachu budynku jednego z nich, Merle’a. Po dotarciu do ich obozowiska okazuje się, że są tam żona i syn Ricka, a także jego najlepszy przyjaciel, Shane. Na żądanie Daryla Rick zbiera ochotników, którzy pójdą uratować jego brata. Na miejscu okaże się, że Merle’owi udało się uciec, poświęcając własną dłoń.


Grupa ocalałych trafia do CDC, gdzie poznają szczegóły apokalipsy. Po autodestrukcji centrum ruszają dalej w poszukiwaniu azylu.


Sezon 2


Gdy znika Sophia, córka Carol, rozpoczynają się poszukiwania, podczas których syn Ricka zostaje ranny. Otrzymuje pomoc na pobliskiej farmie, należącej do rodziny Greene’ów. Grupa stacjonuje tam przez całą rekonwalescencję chłopca. Rick dowiaduje się o ciąży Lori oraz o tym, że na początku apokalipsy, gdy kobieta była przekonana, że jej ukochany nie żyje, była z Shane’em. Między mężczyznami zaczyna narastać napięcie, które ukazuje się jako rywalizacja dwóch silnych charakterów. Dochodzi do momentu, gdy Shane próbuje zabić Ricka, ale ten reaguje wystarczająco szybko i w efekcie ginie jego przyjaciel. Gdy powraca jako zombie, zostaje zastrzelony przez Carla.


Farma zostaje zaatakowana przez hordę szwendaczy. Części ocalałych udaje się zbiec, podczas gdy reszta tragicznie ginie.


Sezon 3


Grupa Ricka natrafia na więzienie, które staje się ich azylem. Podczas porodu odcięta od pomocy medycznej Lori umiera, ale Maggie udaje się uratować jej dziecko. Zrozpaczony Rick na długi czas traci kontakt z rzeczywistością, miewa halucynacje, w których widzi swoją zmarłą żonę. Do Więzienia trafia Michonne, a następnie dochodzi do konfrontacji z Woodbury i Gubernatorem. Po tym, gdy Philip traci władzę i znika, mieszkańcy jego osady zostają bezpiecznie przetransportowani do Więzienia.


Sezon 4


Rick stara się odpocząć od roli przywódcy, skupiając się na spokojnym życiu w azylu, którym jest Więzienie. Do grupy ocalałych wkrada się morderczy wirus, który w obecnej sytuacji skutkuje pojawieniem się zombie wśród społeczności. W międzyczasie dwie zainfekowane osoby zostają zamordowane. Kiedy Rick odkrywa prawdę o tym, kto dokonał morderstwa, skazuje zabójcę na wygnanie.


Po opanowaniu wirusa Więzienie zostaje zaatakowane przez nową grupę Gubernatora, której czołg niszczy ogrodzenie azylu. Mężczyzna zabija Hershela, a później dochodzi do walki między nim i Rickiem. Ostatecznie szeryf zostaje ocalony przez Michonne, która swoją kataną przebija Philipa. Uciekając przed szwendaczami, grupa ocalałych rozdziela się. Rick podróżuje z Carlem i Michonne. W trakcie swojej wędrówki udaje im się pokonać grupę antagonistów i trafić na Daryla. Razem ruszają do Terminusa, gdzie trafiają na resztę znajomych.


Sezon 5


Rickowi udaje się uratować siebie i swoich przyjaciół z rzeźni. Grupa ucieka z Terminusa, zabijając po drodze większość kanibali. Do grupy wraca Carol, która oddaje szeryfowi całą i zdrową Judith. W trakcie podróży ocalali ratują zaatakowanego przez zombie księdza, który daje im potem schronienie w swoim kościele – tam też zabijają niedobitków z Terminusa. Po otrzymaniu informacji na temat Beth, Rick zbiera ludzi na misję ratunkową do Atlanty. Mimo rozplanowania akcji, dziewczyna ginie.


Po rozmowie z Noah bohater wyznacza azyl jego społeczności jako cel podróży. Gdy docierają na miejsce, okazuje się, że oaza upadła. Po desperackiej próbie ocalenia ugryzionego Tyreese’a Rick decyduje o kontynuowaniu podróży w celu odnalezienia nowego schronienia. Będąc w beznadziejnej sytuacji, spowodowanej brakiem paliwa, jedzenia i wody, grupa poznaje Aarona. Początkowo nieufny lider grupy w końcu w miarę przekonuje się do mężczyzny, jednak mając w pamięci poprzednie doświadczenia, w Alexandrii jest ostrożny. Po uporaniu się z problemami udaje mu się w końcu dogadać z liderką osady.


Sezon 6


Alexandrii zagraża gigantyczna horda zombie, która wkrótce może przedostać się do azylu. Rozpoczynają się plany i działania prowadzące do odciągnięcia szwendaczy, jednak nie do końca się to udaje. Ricka denerwuje nieporadność społeczności, która poniekąd żyła w odcięciu od postapokaliptycznego świata i nie potrafi walczyć z wrogiem. Podczas ataku zombie ginie przywódczyni Alexandrii.


Rick jest w szczęśliwym związku z Michonne, poznaje Jezusa i Wzgórze – wtedy też dowiaduje się o Zbawcach. W ostatnim odcinku Negan brutalnie morduje dwoje jego ludzi.


Sezon 7


Początkowo Rick wydaje się złamany przez nowego wroga. Jednak dzięki wsparciu Michonne zaczyna szykować się na wojnę ze zbawcami. Dzięki Jezusowi poznaje Królestwo, które również jest zastraszane przez bandę Negana. Dochodzi do konfrontacji, którą wygrywają zjednoczone społeczności protagonistów.


Sezon 8


Grupa Ricka atakuje azyl Zbawców. Hordą zombie zmuszają Negana do ucieczki. Gdy Zbawcy podpalają później Alexandrię, Rick odkrywa, że jego syn został ugryziony. Po śmierci Carla na jego prośbę szeryf postanawia darować życie swojemu wrogowi.


Sezon 9


Rick postanawia uwięzić Negana i stara się odwieść Maggie od zabicia go. Gdy nadchodzą kolejne niebezpieczne hordy zombie, które zagrażają społeczności, Rick poświęca się i detonuje materiały wybuchowe na moście, odcinając drogę szwendaczom. Okazuje się, że udało mu się przetrwać wypadek, został znaleziony przez Anne i zabrany helikopterem do nieznanego miejsca.


Sezon 10


Michonne odnajduje wskazówki, które przekonują ją, że Rick żyje.

Pełna biografia »

Rick Grimes - powiązania postaci

Rick Grimes
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Andrew Lincoln

Rick Grimes - Opinie

8 + 5 =

Żywe trupy - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne