Fot: Shutterstock

Maggie Rhee

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Maggie jest silną, niezależną kobietą, a także kochającą żoną i matką. Wspaniale sprawdza się jako przywódca grupy i nie boi się ryzykować, gdy może pomóc innym.


WYGLĄD


Maggie jest szczupłą kobietą, ma brązowe włosy, których długość zmienia się podczas serialu.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Rodzina Greene’ów wierzy, że szwendacze to tylko chorzy ludzie. Trzyma swoich przemienionych znajomych w stodole na swojej farmie. Trafia na nich potrzebująca pomocy grupa Ricka. Ojciec Maggie pomaga w leczeniu Carla. Między Maggie i Glennem nawiązuje się relacja, która w trakcie sezonu przeradza się w miłość. Kiedy farma Greene’ów zostaje stracona, ocaleni przyłączają się do Ricka.


Sezon 3


Grupa Ricka stacjonuje w Więzieniu. Gdy Hershel ma powikłania po amputacji nogi ugryzionej przez szwendacza, Maggie rozmawia z nim o tym, że nie musi już walczyć. Szczęśliwie dla niej i jej siostry mężczyzna odzyskuje zdrowie. Maggie zmuszona jest do wykonania cesarskiego cięcia na Lori, która zaczęła rodzić. Dziewczynie udaje się uratować dziecko, ale kobieta ginie.


Maggie i Glenn natrafiają na Merle’a i zostają zmuszeni do pojechania z nim do Woodbury. Tam są przetrzymywani i przesłuchiwani. Po ucieczce nie mija dużo czasu, gdy Gubernator ze swoją armią niszczy ogrodzenie Więzienia, wpuszczając tam zombie. Grupa Ricka szykuje się na wojnę z Philipem. Maggie przyjmuje oświadczyny Glenna.


Sezon 4


Część mieszkańców Więzienia została zaatakowana przez wirusa – chorują i umierają. Zarażony jest również Glenn, przez co przez dłuższy czas nie może spotykać się z Maggie. Później dziewczyna opiekuje się nim, by powrócił do zdrowia. Więzienie zostaje zaatakowane przez Gubernatora, który na oczach wszystkich dekapituje Hershela. Maggie pomaga uciec części ocalałym, w tym Glennowi, autobusem, za którym ruszy później razem z Sashą i Bobem.


Maggie jest zdeterminowana, by odnaleźć ukochanego. Gdy natrafiają na wspomniany autobus, który okazuje się wypełniony zombie, postanawiają sprawdzić, czy Glenn tam jest. Ku uciesze dziewczyny nie odnajdują go. Ostatecznie, kierując się znakami, trafiają do Terminusa, po drodzę spotykając Glenna i nowych kompanów.


Sezon 5


Po ucieczce z Terminusa Grupa Ricka trafia na kościół Gabriela. Maggie i Glenn postanawiają towarzyszyć Abrahamowi, Rosicie i Eugene’owi w drodze do Waszyngtonu. Po odkryciu kłamstwa Eugene’a wracają do kościoła. Tam Maggie dowiaduje się, że Beth wciąż żyje. Gdy dociera do szpitala, w którym jej siostra była przetrzymywana, okazuje się, że ta zginęła. Grupa Ricka poznaje Aarona i odkrywa Alexandrię.


Sezon 6


Dziewczyna pomaga bronić Alexandrii przed Wilkami i zombie. Dowiaduje się też, że jest w ciąży. Okazuje się, że grupa Zbawców jest zagrożeniem. Gdy dziewczyna gorzej się czuje, część grupy Ricka zabiera ją do lekarza na Wzgórzu, jednak będąc w trasie zostają złapani przez grupę Negana.


Sezon 7


Po śmierci Glenna Maggie dociera na Wzgórze, gdzie zajmuje się nią lekarz. Zmienia nazwisko na Rhee, pomaga bronić Wzgórza i trenuje jego mieszkańców. Później na jej rozkaz społeczność łączy siły z Alexandrią w walce ze Zbawcami.


Sezon 8


Maggie oficjalnie zostaje przywódcą Wzgórza. Postanawia zatrzymać Gregory’ego i część pojmanych Zbawców jako więźniów. Dochodzi do ostatecznej walki między grupą Negana i resztą społeczności. Mimo zwycięstwa protagonistów, wiele osób poległo w walce lub zostało zarażonych.


Sezon 9


Maggie dalej rządzi Wzgórzem. Gdy dochodzi tam do próby jej zabójstwa, dokonuje publicznej egzekucji zdrajcy. Będąc w Alexandrii, odwiedza Negana, który błaga ją o śmierć. Ta jednak postanawia go oszczędzić, widząc, że to dla niego o wiele gorsza kara. Pod koniec sezonu opuszcza Wzgórze, by pomagać innym społecznościom.


Sezon 10


Do Maggie docierają wiadomości o Szeptaczach, wraca więc do swoich znajomych. Kobieta odkrywa, że Negan żyje wśród nich.

Pełna biografia »

Maggie Rhee - powiązania postaci

Maggie Rhee
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Lauren Cohan
Synowie: Hershel Rhee

Maggie Rhee - Opinie

7 + 9 =

Żywe trupy - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne