Fot: Shutterstock

Ezekiel

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ezekiel jest dobrym przywódcą, ale bardzo boi się porażki i tego, że straci ludzi, za których odpowiada.


WYGLĄD


Ezekiel jest czarnoskórym mężczyzną z długimi, siwymi dredami i brodą. Najczęściej ubrany jest w długi płaaszcz. Często widywany jest w towarzysttwie swojego tygrysa.


BIOGRAFIA


Sezon 7


Ezekiel jest przywódcą Królestwa dręczonego przez Zbawców. Świnie, które oddaje im jako haracz były karmione szwendaczami. Mężczyzna wyznaje Carol, że w przeszłości pracował w zoo i parał się aktorstwem. Przez Jezusa poznaje Ricka, który namawia go do wojny z grupą Negana. Król waha się, ponieważ nie chce narażać swoich ludzi na śmierć w starciu ze Zbawcami, ale zezwala Darylowi na pozostanie w jego azylu.


Kolejne spotkanie ze Zbawcami w celu przekazania im części zapasów przebiega fatalnie ze względu na złą ilość melonów, w wyniku czego ginie Benjamin. Okazuje się, że to Richard zabrał jeden owoc, w celu rozpoczęcia otwartego konfliktu z wrogiem. Pod koniec sezonu Ezekiel i jego żołnierze oraz Shiva ratują Alexandrię przed Neganem.


Sezon 8


Królestwo pomaga w walce ze Zbawcami. Gdy Król traci wszystkich swoich kompanów, w tym ulubionego tygrysa, wraca do Królestwa załamany w towarzystwie Carol i Jerry’ego. Nie chce nikogo widzieć. Kiedy Zbawcy napadają na osadę, oddaje się w ich ręce. Ocalony przez przyjaciół, rusza ze swoimi ludźmi na Wzgórze. Dochodzi do kolejnych walk z ludźmi Negana, w międzyczasie Ezekiel kłóci się z Carol o Henry’ego, ale dochodzą do porozumienia. Po zwycięstwie Król wraca do Królestwa.


Sezon 9


Ezekiel i jego ludzie wyruszają do stolicy, by zdobyć sprzęt, który przyda im się w osadzie. W drodze powrotnej Król oświadcza się Carol, a ta prosi, by zrobił to później. W końcu pobierają się i razem z ich adoptowanym synem, Henrym, tworzą szczęśliwą rodzinę. Chłopiec zakochuje się w Lydii, córce liderki Szeptaczy. Społeczności znów jednoczą się przeciwko nowemu wrogowi. Adoptowany syn Ezekiela i Carol zostaje zamordowany przez Alphę. Po tym wydarzeniu ich małżeństwo się rozpada, a mieszkańcy Królestwa przenoszą się na Wzgórze, ponieważ ich osada upada.


Sezon 10


Okazuje się, że Ezekiel ma raka. Jest załamany po rozpadzie małżeństwa i utracie Królestwa. Rozważa samobójstwo, od czego odciąga go Michonne. Z upływem czasu jego stan stopniowo się pogarsza. Zaskoczony przez Carol przyznaje się do choroby, kończy się to wspólnym spędzeniem nocy.


Po walce z Szeptaczami Ezekiel udaje się wraz z Eugene’em i Yumiko na spotkanie ze Stephanie, po drodze tracąc swojego konia. Spotykają Księżniczkę, z którą ruszają w dalszą drogę. W umówionym miejscu czeka uzbrojona grupa, która zamyka bohaterów w wagonach.

Pełna biografia »

Ezekiel - powiązania postaci

Ezekiel
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Khary Payton

Ezekiel - Opinie

1 + 6 =

Żywe trupy - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne