Fot: Taljat David / Shutterstock.com

Guido Tognoni - Tajemnice FIFA


4 głosy
FIFA Uncovered
Oceń film
5.00

Guido Tognoni

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Szwajcarski prawnik z Kusnacht koło Zurychu. Przez pewien czas pracował w redakcji sportowej w regionalnym dzienniku. W 1984 roku dostał pierwszą funkcję z rąk Seppa Blattera – został dyrektorem ds. komunikacji w FIFA. Pełnił tę funkcję przy okazji trzech kolejnych mistrzostw świata, potem, po przerwie, wrócił do struktur FIFA i pomagał prowadzić sprawy upadłościowe firm związanych z futbolową organizacją. Blatter zwalniał go dwukrotnie, ale w czasie zwolnienia musiał Tognoniemu wypłacać spore gaże wynikające z zerwania umowy. Jest odpowiedzialny za nadzorowanie reform w Lidze Mistrzów oraz na EURO po 2000 roku. W latach 2004-2007 mieszkał w Katarze, gdzie prowadził różne interesy, także związane z futbolem, od tamtej pory jest konsultantem biznesowym FIFA.


W „Tajemnicach FIFA” okazuje się jednym z najbardziej szczerych rozmówców – prosto z mostu mówi o tym, że korupcja w takiej organizacji jest czymś nieuniknionym i FIFA od korupcji nigdy całkowicie się nie uwolni...


WYGLĄD


Na pewno nie wygląda na swoje prawie 70 lat (w tej chwili ma już 72). Całkiem wysoki, normalnej budowy mężczyzna, noszący się bardzo elegancko, ma w sobie przy okazji naturalność ludzi z wyższych sfer. Włosy krótkie, z przedziałkiem, lekko posiwiałe.

Guido Tognoni - powiązania postaci Tajemnice FIFA

Guido Tognoni
Profesja: prawnik

Guido Tognoni - Opinie

7 + 3 =

Tajemnice FIFA - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne