Fot: Taljat David / Shutterstock.com

Austin "Jack" Warner - Tajemnice FIFA


4 głosy
FIFA Uncovered
Oceń film
5.00

Austin "Jack" Warner

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Pochodzi z Trynidadu i Tobago. Trudno wymienić jego wszystkie funkcje: wielokrotny poseł, minister bezpieczeństwa, działacz piłkarski, właściciel klubów w swej ojczyźnie, szef tamtejszej federacji, a wreszcie do 2011 roku prezes CONCACAF i wiceprezes FIFA. W afery związane z korupcją, nie tylko w sporcie, wplątany był już od lat 80. XX wieku; został zawieszony przez Komisję Etyki FIFA z identycznych powodów. Wiadomo, że zagarnął ogromną część pieniędzy z premii za występ Trynidadu i Tobago w mistrzostwach świata w 2006 roku, lobbował także za organizacją mundialu w Rosji.


Według wielu osób – także pojawiających się w „Tajemnicach FIFA”, na przykład jego biografa Valentino Singha – zawsze był lojalny wobec Seppa Blattera, a potem Gianniego Infantino. Jeden z najbardziej skażonych korupcją i innymi przestępstwami działaczy pokazanych w miniserialu, zachłanny, chciwy, drażliwy i odpychający. Lojalny wobec „góry”, z wszelkich danych wynika, że to kluczowy broker wspomnianych prezesów, traktujący struktury FIFA jako swój prywatny folwark i miejsce do zarabiania pieniędzy.


Już po premierze „Tajemnic FIFA” sąd oddalił jego apelację dotyczącą ekstradycji do USA, gdzie ścigany jest za kilka różnych przestępstw, w tym za przyjęcie łapówki za głosowanie na Rosję (wcześniej lobbował za brytyjską kandydaturą, po czym nagle zmienił front).


WYGLĄD


Czarnoskóry mężczyzna, urodzony w 1943 roku, średniego wzrostu, normalnej budowy ciała. Nosi okulary w ciemnych oprawkach, jest prawie łysy (praktycznie jedynie z tyłu głowy zachowało się nieco siwych, wcześniej czarnych, włosów).

Austin "Jack" Warner - powiązania postaci Tajemnice FIFA

Austin "Jack" Warner
Austin Fot: John de la Bastide / Shutterstock.com
Profesja: działacz sportowy
Tytuł: prezes CONCACAF, wiceprezes FIFA

Austin "Jack" Warner - Opinie

9 + 6 =

Tajemnice FIFA - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne