Fot: Taljat David / Shutterstock.com

Giovanni Vincenzo "Gianni" Infantino - Tajemnice FIFA


4 głosy
FIFA Uncovered
Oceń film
5.00

Giovanni Vincenzo "Gianni" Infantino

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Szwajcar posiadający także włoskie obywatelstwo; sekretarz generalny UEFA, a od 26 lutego 2016 roku przewodniczący FIFA. Swą karierę w strukturach piłkarskich zaczął dopiero w 2000 roku, można więc ją nazwać błyskawiczną. Początki były obiecujące – rozpracowanie gangu ustawiającego wyniki meczów, wprowadzenie Finansowego Fair Play UEFA, które wspiera biedniejsze federacje. Kolejne jego pomysły można już nazwać kontrowersyjnymi – rozszerzenie EURO do 24 zespołów, rozegranie EURO 2020 w 12 miastach, stworzenie Ligi Narodów, a ostatnio rozszerzenie finałów mistrzostw świata do 48 uczestników.


Od 2016 roku pojawiały się zarzuty względem niego dotyczące korupcji. Wiadomo, że łączą go zażyłe relacje z Władimirem Putinem, zresztą obu panów niejednokrotnie w „Tajemnicach FIFA” zobaczymy na wspólnych ujęciach. Wydaje się kontynuatorem działań Blattera i zawsze z uśmiechem na ustach twierdzi, że wszystko, co robi, robi dla dobra futbolu. W wystąpieniach czy przemowach wydaje się jowialnym i zaangażowanym działaczem, który żyje piłką, a także potrafi umiejętnie grać na emocjach. Oficjalnie nigdy nie został o nic oskarżony (za to jego rozmówcy i wspólnicy owszem, przykładem prokurator generalny Szwajcarii prowadzący sprawę korupcji w FIFA...).


WYGLĄD


Twórcy memów całkiem trafnie porównują go do prezesa klubu „Tęcza”, Ryszarda Ochódzkiego z „Misia”: dobrze zbudowany, wysoki mężczyzna w średnim wieku, o charakterystycznej łysinie.

Giovanni Vincenzo "Gianni" Infantino - powiązania postaci Tajemnice FIFA

Giovanni Vincenzo "Gianni" Infantino
Giovanni Vincenzo Fot: Iurii Osadchi / Shutterstock.com
Profesja: działacz sportowy
Tytuł: przewodniczący FIFA

Giovanni Vincenzo "Gianni" Infantino - Opinie

2 + 5 =

Tajemnice FIFA - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne