Fot: Taljat David / Shutterstock.com

Hassan Al-Thawadi - Tajemnice FIFA


4 głosy
FIFA Uncovered
Oceń film
5.00

Hassan Al-Thawadi

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Katarczyk, prawnik z zawodu, przewodniczący mistrzostw świata w Katarze, sekretarz generalny SC, organizacji zajmującej się infrastrukturą MŚ w Katarze, przewodniczący spółki joint venture zajmującej się koordynacją działań między FIFA a SC (oprócz tego pełni jeszcze kilka pomniejszych funkcji w swej ojczyźnie, na przykład jest w zarządzie Qatar International Islamic Bank).


W „Tajemnicach FIFA” pojawiają się głosy, że oferował sporą łapówkę – ponad 2 miliony dolarów dla każdego, a w zasadzie dla jego federacji – za głosy szefów komitetów Kamerunu, Nigerii i Wybrzeża Kości Słoniowej. Umowa była ustna, a miało do niej dojść w 2010 roku, na rok przed wyborem gospodarza mistrzostw świata 2022. Al-Thawadi zaprzecza tym doniesieniom, ale o dziwo ten, który je ujawnił (Phaedra Almajid), wyznaje, że dostaje groźby związane z wycofaniem zarzutów.


WYGLĄD


Mężczyzna w średnim wieku, średniego wzrostu, dość drobny, o arabskiej urodzie, nosi czarny, nieduży, starannie przystrzyżony zarost. Na oficjalnych spotkaniach zakłada katarski strój narodowy.

Hassan Al-Thawadi - powiązania postaci Tajemnice FIFA

Hassan Al-Thawadi
Hassan Al-Thawadi - Tajemnice FIFA Fot: Midary / Shutterstock.com
Profesja: działacz sportowy, prawnik
Tytuł: przewodniczący mistrzostw świata w Katarze

Hassan Al-Thawadi - Opinie

10 + 2 =

Tajemnice FIFA - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne