Fot: Taljat David / Shutterstock.com

Charles Gordon "Chuck" Blazer - Tajemnice FIFA


4 głosy
FIFA Uncovered
Oceń film
5.00

Charles Gordon "Chuck" Blazer

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Amerykański biznesmen i działacz piłkarski, członek Komitetu Wykonawczego FIFA, sekretarz generalny CONCACAF, wiceprezes federacji piłkarskiej w USA. Przygodę z piłką zaczynał jako trener juniorskich drużyn, wiadomo, że był kiepski, ale potrafił namówić rodziców do sponsorowania zajęć i jako jeden z pierwszych korzystał z komputerów, analizując grę. Z filmu wyłania się obraz człowieka, który zawsze był oryginałem i egocentrykiem, kochał pieniądze, dobrą zabawę, hedonista, który jednak zrobi wszystko, by z opresji wyjść suchą nogą, gotów poświęcić innych dla własnych korzyści.


Przyciśnięty przez FBI, między innymi za niepłacenie przez lata podatków, został informatorem w strukturach FIFA, doprowadzając do aresztowania wielu zasłużonych działaczy. Przyznał się do brania przez siebie i kolegów łapówek od rządu RPA, aby to ten kraj, a nie Maroko, dostał mundial. Chuck Blazer zmarł w lipcu 2017 roku, nie doczekał ogłoszenia wyroku w jego sprawie.


WYGLĄD


Trudno o kogoś bardziej charakterystycznego: zwalisty mężczyzna o posturze niedźwiedzia (jego partnerka, Mary Lynn Blanks, wygląda przy nim na kruszynkę), ze sporą nadwagą, o twarzy św. Mikołaja – bujne siwe włosy, potężny zarost, krzaczaste brwi.

Charles Gordon "Chuck" Blazer - powiązania postaci Tajemnice FIFA

Charles Gordon "Chuck" Blazer
Data śmierci: sezon 1
Profesja: działacz sportowy
Tytuł: sekretarz generalny CONCACAF

Charles Gordon "Chuck" Blazer - Opinie

2 + 6 =

Tajemnice FIFA - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne