Fot: DFree / Shutterstock.com

Lucyfer

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Lucyfer Morningstar to postać kultowej produkcji „Lucyfer”. Gra ją Tom Ellis. Serialowy Lucyfer jest upadłym aniołem, Władcą Piekieł, który postanawia zejść na ziemię, do Los Angeles, by prowadzić tam ekskluzywny, nocny klub o nazwie Lux. Jego rodzina to istoty nadprzyrodzone, ma liczne rodzeństwo i potrafi uwodzić. Jego bracia to Amenadiel, Uriel, Michael, Gabriel, a siostry – Azrael i Remiel. Tytułowy Lucyfer na ziemskim padole poznaje piękne kobiety, a do jednej z nich – pięknej pani detektyw Chloe Decker – żywi szczególne miłosne uczucie. Pomaga jej również w prowadzeniu spraw kryminalnych. 


WYGLĄD


Odtwórca tytułowej roli jest „diabolicznie” przystojny, jak na Lucyfera przystało. Jest szatynem o bardzo ciemnych, brązowych oczach, ubiera się elegancko i jest bardzo mroczną osobowością.  Jest również atrakcyjny dla kobiet, a także nieziemsko charyzmatyczny. Potrafi wykorzystać swój urok i wdzięk i zawsze dostaje to, co chce. Ma charakterystyczny męski zarost, którym zdobywa serca płci pięknej. Drobne zmarszczki na czole dodają mu z kolei specyfiki, temperamentu i maniery. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Demon Lucyfer schodzi na Ziemię, by używać życia. Jeździ wspaniałymi samochodami, prowadzi nocny klub Lux oraz poznaje piękne kobiety. Jedną z nich jest detektyw Chloe, która namieszała w życiu głównego bohatera i przyprawiła go o „motylki w brzuchu”. W sezonie dominują cięte dialogi, humor i ciekawa akcja, a ich głównym sprawcą jest właśnie Lucyfer. Na Ziemi pojawia się jednak brat Lucyfera, Amenadiel, który namawia go do powrotu do czeluści piekieł i jest sprawcą różnych intryg. 


Sezon 2


Tym razem w życiu Króla Piekieł pojawia się jego matka - Charlotte, która uciekła z czeluści zła. Jest bezwzględna i koniecznie chce postawić na swoim, czyli pozbyć się pięknej pani detektyw. W ten oto sposób możemy w serialu zobaczyć wiele mrocznych sekretów i perypetii nieziemskich istot w zetknięciu ze światem rzeczywistym.


Sezon 3


Ten epizod zaczyna się pobudką Lucyfera na pustyni, po odzyskaniu jego magicznych mocy, czyli skrzydeł. Nie może jednak przywoływać diabelskiej twarzy, która tak bardzo mu pomaga w starciach z wrogami. Przyczyną tej sytuacji może być niejaki Sinnerman, tajemnicza osobowość, która spełnia życzenia za odpowiednią opłatą. Pojawia się także nowa postać na posterunku – Pierce. Do tego mamy kolejne losy i na pozór dziwne pomysły matki Lucyfera – Charlotte. Dochodzi też do spięć między Lucyferem a Chloe. 


Sezon 4


W tej serii pojawia się m.in. ojciec Kinley, który jest negatywną postacią i przepowiada, jak chronić świat przed Lucyferem. W tych odcinkach można zobaczyć wiele scen walki, a nawet przemianę głównego bohatera w jego postać z demonicznymi skrzydłami i łapami. Rozwijany jest też wątek miłosny brata Lucyfera i psycholog, których dziecko chcą porwać posłańcy zza światów.


Sezon 5


Akcja poprzedniego sezonu zakończyła się powrotem Lucyfera do piekła. Jednak to jeszcze nie koniec sensacji, ponieważ w sezonie 5 na Ziemi pojawia się jego brat bliźniak – Michael, który namiesza w świecie Los Angeles i życiu m.in. Chloe. W tej serii można też zobaczyć musical w stylu starego, dobrego Hollywood. W związku z poczynaniami Michaela dochodzi natomiast do bitwy dwóch braci.


 

Pełna biografia »

Lucyfer - powiązania postaci

Lucyfer
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Tom Ellis
Profesja: Władca Piekieł, właściciel nocnego klubu "Lux"

Lucyfer - Opinie

4 + 2 =

Lucyfer - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne