Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Aerys II Targaryen - Gra o tron


5 głosy
Game of Thrones
Oceń film
4.00

Aerys II Targaryen

BIOGRAFIA David Rintoul

CHARAKTERYSTYKA


Król z rodu Targaryenów, 16. władca z tej dynastii, powszechnie nazywany Szalonym Królem. Początkowo był dobrym i sprawiedliwym władcą, którego kochały w zasadzie wszystkie warstwy społeczne w Westeros, ale z czasem zaczął się zachowywać nieprzewidywalnie i niebywale okrutnie, co być może łączyło się z chorobą psychiczną związaną z pochodzeniem z kazirodczego związku. Nękała go prawdziwa paranoja związana z lojalnością wobec swych ludzi, jego największym wrogiem, z najlepszego przyjaciela, stał się Tywin Lannister. Został obalony w rebelii przez Roberta Baratheona, wcześniej zabił Brandona i Rickarda Starków, którzy chcieli uwolnienia rzekomo porwanej przez jego syna Lyanny Stark. Przed śmiercią kazał rozmieścić ładunki z „dzikim ogniem” w podziemiach w różnych częściach miasta, umożliwiałoby mu to wysadzenie Królewskiej Przystani. Sam zginął z ręki Jaime Lannistera, swego gwardzisty (uczynienie z Jaime gwardzisty było policzkiem dla Tywina, bowiem ci nie mogli zostać dziedzicami rodów), którego wcześniej prosił, by ten przyniósł mu głowę Tywina, a także spalił miasto. Jego śmierć była końcem dynastii, choć przeżyło troje dzieci z rodu Targaryenów: Daenerys, Viserys oraz Aegon, znany później jako Jon Snow.


Król Aerys II pojawia się niemal w każdym sezonie w rozmowach i wspomnieniach różnych postaci, natomiast fizycznie zobaczyć możemy go tylko w jednym z odcinków sezonu 6.


Aerys II Targaryen - powiązania postaci Gra o tron

Aerys II Targaryen
Aerys II Targaryen - Gra o tron Fot: Julian_Glover_and_David_Rintoul,_7_April_2009_P4070021.jpg: John Thaxterderivative work: Eymery / Wikimedia Commons, CC0
Aktor: David Rintoul
Data śmierci: przed rozpoczęciem serialu
Kto zabił: Jaime Lannister
Tytuł: król

Aerys II Targaryen - Opinie

8 + 5 =

Gra o tron - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne