Caliban

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Caliban jest samozwańczym księciem Piekła, demonem stworzonym z gliny. Wyzywa Sabrinę Spellman na pojedynek o tron jej ojca. Jest podstępny i nieuczciwy, a gdy Sabrina staje się dla niego zagrożeniem w turnieju, proponuje jej przymierze poprzez małżeństwo. Marzy o tym, by pokonać mieszkańców Ziemi i uczynić z niej dziesiąty krąg Piekła. Jego kandydatura na króla jest popierana przez piekielne demony. Zostaje mężem Sabriny Morningstar. W postać Calibana wciela się Sam Corlett.


WYGLĄD


Caliban posiada blond włosy długości ramion i zielone oczy. Najczęściej nosi koszule odsłaniające jego tors.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Spotkany przez Sabrinę, Harveya, Roz i Theo na plaży w Piekle, podpowiada im, jak dojść do Pandemonium. Gdy zbliża się ponowna koronacja Lilith jako regentki Sabriny, Caliban pojawia się i proponuje swoją kandydaturę na króla. Jest wspierany przez demony, którym nie podoba się rządzenie przez Lilith i Sabrinę. Caliban zbiera podpisy pod specjalnym dokumentem, którego według piekielnego prawa nie można odrzucić. Wyzywa Sabrinę na poszukiwanie Nieświętych Regaliów – Korony Heroda, Misy Poncjusza Piłata i Trzydziestu srebrników Judasza. 


Podczas pierwszego zadania dopuszcza się oszustwa, śledząc Sabrinę i kradnąc koronę, zdobytą przez swoją rywalkę. Nie udaje mu się jednak zdobyć Misy, a Sabrina zostawia go w pętli czasowej, licząc, że nie będzie jej już przeszkadzał. Caliban jednak ponownie się odradza i zamierza wygrać ostatnie zadanie. W międzyczasie negocjuje z Sabriną zawarcie małżeństwa i wspólne rządzenie światem. Aby udowodnić jej swoją dobroć, próbuje przywrócić do życia Roz, zamienioną w kamień.


W oryginalnym czasie Caliban podstępem wyłudza od Sabriny srebrniki i zostawia ją zamienioną w kamień w dziewiątym kręgu Piekła. Po koronacji atakuje pogan, panujących nad Ziemią, jednak zostaje przez nich pokonany. Dzięki przeniesieniu się w czasie, Sabrinie udaje się nie dopuścić do tego, aby to Caliban zwyciężył ich turniej.

Pełna biografia »

Caliban - powiązania postaci

Caliban
Aktor: Sam Corlett

Caliban - Opinie

5 + 4 =

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne